You are currently viewing Kas yra laimė ir kaip jos siekti?

Kas yra laimė ir kaip jos siekti?

Šiandieniniame pasaulyje vis daugiau žmonių renkasi ir priima pagalbą, kad išspręstų savo problemas, užbaigtų užsitęsusius varginančius etapus ir pradėtų daryti tinkamus, gyvenimą gerinančius ir keičiančius pokyčius. Tai skatina peržiūrėti savo gyvenimo pasirinkimus, įvertinti jų prasmę ir naudingumą, atrasti motyvacijos ir resursų einant norimų pokyčių link.

Laimei susikurti pakanka noro būti sąmoningam ir pakoreguoti savo prioritetus taip, kad laikas sau būtų vertinamas ir branginamas 

(J.Kabat – Zinn, 2024. Kūno ir proto išmintis)

Kaip mes matome gyvenimą?

Mes linkę matyti mintimis, vertinimais ir nuomonėmis. Mintys kaip mąstymo rėmai neleidžia matyti visumos, ir tai, ką matome, tik atspindi mūsų protą. Keičiantis mąstymui, keičiasi viskas, atsiranda naujų galimybių, didėja gebėjimas pažvelgti į viską iš platesnės perspektyvos. Ir, neabejotinai, pakeičia santykį su gyvenimu. 

Gyvenimo kokybę lemia ne situacijos, įvykiai ar žmonės, o mūsų santykis į visa tai. Tiksliau sakant, gyvenimo kokybę lemia mūsų supratimai, požiūriai, vertinimai visa to, kas su mumis vyksta. Todėl, tik keičiantis mūsų mąstymui, didėjant sąmoningumui, plečiasi galimybių ribos, atsiranda gebėjimas pamatyti tikrąsias problemų priežastis ir stiprėja gebėjimas priimti geresnius sprendimus gyvenime, kurti geresnį gyvenimą.

Psichoterapinis kylančių minčių, išgyvenamų jausmų, kūno simptomų ir elgesio analizavimas, jų sąmoningesnis supratimas, sumažina vidinių psichologinių kančių riziką ir galimą žalą sveikatai. Gyvenimas tampa vis labiau suprantamas, reikalaujantis mažiau pastangų, natūralesnis ir teikiantis didesnį pasitenkinimą bei prasmingumą. 

Mūsų kasdienis gyvenimas įgauna ryškumo, gyvybingumo, tikrumo tik tuomet, kai mūsų mąstymo srautas nurimsta ir padeda patirti ir priimti tikrovę sąmoningiau, vis labiau įsitraukiant į tai, kas vyksta dabartyje. 

Dabartis yra tikrasis mūsų gyvenimas. Gera patirti ramybę, tai yra dovana sau, kasdienio gyvenimo dalis, kurią galime suteikti sau per dėmesingo įsisąmoninimo lavinimą. 

Nuoširdžiai kviečiu suteikti savo gyvenimui ramybę ir prasmingumą

Psichologė Rasa Pališkienė