You are currently viewing Porų konsultavimas ir terapija

Porų konsultavimas ir terapija

Atsakau į neretai porų konsultacijos metu kylančius šiuos ir panašius klausimus:

  1. Ar gera mintis padaryti pauzę santykiuose, kai pora ima pyktis, nebesusikalbėti? O gal tai – pirmas žingsnis skyrybų link?
  2. Kokiais atvejais tokia pauzė suveiktų? O kada porai išties geriau pasukti skirtingais keliais?
  3. Kiek laiko turėtų trukti tokia pauzė? Savaitę, mėnesį? Juk jei pora ,,pauzėje” yra kelis mėnesius, jie jau tikrai nebe kartu  

Kiekviena pora tam tikrais santykių periodais gali susidurti su įvairiausiais kylančiais sunkumais ir dažniausiai sunkumus pavyksta išspręsti patiems. Tačiau kartais galime pakliūti į sudėtingas situacijas, kuriose turimos žinios ir esama patirtis nebepadeda susitarti, susikalbėti, suprasti vienam kito ir priimti išmintingą sprendimą kaip gyventi toliau, kaip išlaikyti pagarbą vienas kiam ir patiems sau. Tokiu atveju pravartu ieškoti ir mokytis naujų konfliktų sprendimo būdų porų konsultacijos metu. 

Esu tikra, kad santykiai poroje kuriami dėl to, kad juose siekiama tenkinti turimus poreikius: intymumo, meilės, pripažinimo, saugumo, savirealizacijos ir daugybę kitų. Todėl norint kurti ilgalaikius santykius, būtina įsivardinti sau ir antrai pusei kuo aiškiau turimus poreikius ir jų tenkinimo galimybes. 

Jeigu nėra atvirumo ir pasitikėjimo poroje, neišvengiamai atsiranda tarpusavio nesupratimas ir nesusikalbėjimas. Ilgainiui kyla vis dažnesni konfliktai, krizės, o jų metu – pauzės, kurios atlieka svarbią funkciją santykiuose:

  1. Viena iš tų funkcijų – pabūti vienumoje ir susivokti savyje keliant svarbius sąmoningumo klausimus: kas vyksta, kaip jaučiuosi, ko norėčiau ir pan. Tai vadinama “sąmoningumo pauze”. 
  2. Kita svarbi funkcija – patikrinti esamo saugaus arba nesaugaus prieraišumo momentus, t.y. pamatyti kiek esate laisvi turimuose santykiuose, kiek galite gyventi laisva širdimi ir kiek esate nesaugūs, gyvenate „iš pareigos” ar įsitikinimų. 

Kiekvienoje poroje pasitaiko ilgesnių ar trumpesnių pauzių, jos yra būtinos ir naudingos, bet tik tuo atveju, jei abi pusės jas teisingai panaudoja, t.y.išsiaiškina nutylėtus svarbius dalykus, įsisąmonina turimus poreikius ir lūkesčius, o visų svarbiausia – susitaria ir įsipareigoja daryti pokyčius poros santykiuose. 

Leave a Reply