Psichologinė pagalba Jums ir Jūsų artimiesiems

Naujos Technologijos, Automatizmas ir Laimė

Naujos technologijos daro mus robotais

Atsikeliame ryte ir automatiškai valome dantis, rengiamės, skubame pro duris. Atvažiuojame į darbą automatiškai, net nepastebėdami kaip, o vakare, paklausus: „Na, kaip diena, ką nuveikei?“ negalime tiksliai prisiminti nuo ko ji prasidėjo – tiesiog visko tiek daug ir dideliu tempu… Naujos technologijos, inovacijos – nuostabus dalykas, tačiau neretai žmogui sukelia vidinį nerimą, chaosą, dėl ko kaip savigynyba ir atsiranda automatNaujos technologijosizmas, nesąmoningumas gyvenime.

KAIP TAI PAKEISTI? Labai viskas paprasta, tik reikia keisti – auksinė taisyklė. Užtenka dar ryte gurkšnoti kvapnią kavą, atsikąsti pirmąjį kąsnį su nuoširdžiu dėkingumu, meile sau ir pasauliui. Po kiekvieno atlikto darbo gerai padaryti pauzę – pirmiausia stabtelti ir susivokti mintyse, jausmuose ir kūno pojūčiuose. Tarytumei trumpam perjungti save ir pasiruošti naujam žingsniui – Restart mygtukas. Pabūti su savo mintimis, emocijomis ir kūno pojūčiais čia ir dabar, vos keletą minučių stabtelti savo vidiniame pasaulyje, pabūti su savimi kaip sistema, galbūt darnia, galbūt išsiderinusia – su tokia, kokia yra ir ją priimti kaip didžiausią vertybę. Ir pasidžiaugti, kad galime suvokti save, priimti save pasaulio erdvėse kaip vienintelį išskirtinį kūrinį ir padėkoti nuoširdžiai kaip tik galime. Labai pataru bent valandą prieš einant miegoti atsisakyti bet kokios naujos technologijos draugijos, išjungti telefonus, kompiuterius, televizorius ir pabūti su savo mintimis , knyga ar šeima. Tokiu būtų leisite akims ir smegenims pailsėti nuo technologijų , kurios ne tik padeda mums gyventi geriau ir lengviau, bet taip pat ir vargina mūsų organizmus.

KAS YRA LAIMĖ? Atsakymas paprastas – pirmiausia, tai laisvumas nuo kitų nuomonės, vertinimų, kai esi nepriklausomas. Laimė esi tu pats, kai esi harmonijoje su savimi, meilėje sau, nuo kurios ateina visa kita – sėkmė ir meilė šeimai, draugams, darbui, dingsta pretenzijos pasauliui. Juk būtų nelabai sąmoningas santykis su savimi, jei negalėtume būti dėkingi darbui, net ir „pačiam blogiausiam” anot mūsų, nes tai ir esame mes patys, mūsų pasirinkimai, mūsų mokytojai, kurie mus ir atvedė iki dabartinio taško. 

Nuoširdžiai, psichologė Rasa Pališkienė

 

Atsiliepimai

avatar
  Sekti  
Pranešti
Close Menu