Psichologinė pagalba Jums ir Jūsų artimiesiems

Bendravimas Poroms – Prieš ir Po

Bendravimas poroms – nauja bendravimo schema

Tam, kad būtų galima pradėti viską iš naujo būtina suprasti, kodėl pirmą kartą nepavyko. Pirmiausia turite išsiaiškinti, ką jums reiškia dvi frazės: „Mes nebemylime vienas kito“ ir „Mes iš naujo pamilome vienas kitą“.
Gal šiandien esate skyrybų procese?
Gal jau išsiskyrėte dėl to, kad nebesupratote vienas kito, netenkino seksualinis gyvenimas, trūko dėmesio ar pagarbos atšalo bendravimas ? Didelę įtaką santykiams daro mus visus kasdien supantis stresas. Nesusidorodami su juo, savo problemas ir blogas emocijas verčiame antrąjai pusei.
O gal vis tik kažkas jus traukia grįžti atgal į tuos pačius santykius? Pabandyti dar kartą? Pamilti tą patį žmogų antrą kartą reikia drąsos. Reikia peržiūrėti praeitį ir su ja susidoroti, nebijoti išgirsti ne visada malonią tiesią apie save, prisiderinti prie partnerio ypatumų – toks tas bendravimas poroms.  Tai yra labai sunkūs namų darbai, bet tik juos sėkmingai atlikę galite leisti sau pasvajoti, kad antrą kartą įlipti į tą pačią balą jums pavyks. Ir šį kartą vanduo joje bus daug švaresnis.

Atvirai kalbėdami apie savo jausmus geriau suprantame vienas kitą ir lyg atrandame partnerį iš naujo, nors atrodė, kad kiaurai jį permatome. Tik tuomet galima kurti kitą asmeninio bendravimo schemą, pakeisiančią tą, kuri kažkada privedė prie skyrybų.

Bendravimas nuo pradžių? Ne visai

Atleisti nereiškia pamiršti.

Būtina stengtis, kad naujų santykių netembendravimas poromsdytų senos problemos. Atleidimas ir susitaikymas suteikia galimybę susitelkti ne į buvusias nuoskaudas, o į teigiamas bendro gyvenimo puses ir ant jų statyti laimingą ateitį. Jeigu žmonės po skyrybų taip ir neišmoko ieškoti kompromisų, jų šeimoje greičiausiai susiklostys ta pati negatyvi situacija, kaip ir anksčiau.

Viltis atkurti tokius pačius santykius, kokie buvo iki skyrybų ves į sumaištį. Poroje vykstančios krizės keičia santykius, o skyrybos – juo labiau. Todėl nereikia tikėtis to, ko tikrai nebus. Skyrybų procesas atskleidė ne tik visus partnerio trūkumus, bet išgrynino ir jūsų. Tokie išbandymai aiškiai parodo, kad meilė tai ne besąlygiški mamos ir vaiko santykiai, o dviejų individualybių sąjunga.

Bet taip pat nereikia bendro gyvenimo kurti kaip su nauju, visiškai nepažįstamu žmogumi, juk grįžtate pas buvusį partnerį, su visais jo įpročiais, problemomis ir trūkumais, kuriuos jau žinote ir kurių nepamiršote. Nereikia tikėtis, kad bendravimas bus visai kitoks, kad buvęs sutuoktinis radikaliai pasikeitė per tą laiką, kai nebuvote kartu. Toks mąstymas destruktyvus. Todėl žmogų reikia priimti tokį, koks jis buvo anksčiau, o štai santykius – kaip naujus. Bendravimas poroms yra savitas ir labai individualus kiekvienu atveju, tad aiškių taisyklių čia nėra. Visi privalome klausytis savęs ir savo antrosios pusės, mokytis ir tobulėti kartu.

Jei po išsiskyrimo vienam gyventi atrodo per sunku, apie tai ir kaip išmokti atverti širdį skaitykite kitame mano straipsnyje „…Atvira širdimi gyventi verta“

 

 

 

Atsiliepimai

avatar
  Sekti  
Pranešti
Close Menu